Otwórz menu

Cena klapy dymowej (oddymiającej)

Ile kosztuje klapa dymowa?

Klapa dymowa, zwana także klapą oddymiającą, to urządzenie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników obiektów w przypadku wystąpienia pożaru. Cena klapy dymowej jest wypadkową ceny elementów składających się na gotową klapę dymową.

Podstawa klapy dymowej, klapy oddymiającej

Pierwszym elementem mającym wpływ na cenę klapy dymowej jest podstawa klapy dymowej. Podstawa klapy dymowej jest elementem, który zapewnia połączenie pomiędzy konstrukcją budynku na którym montowana jest klapa dymowa, a pokryciem klapy dymowej, które ma za zadanie otworzyć się w trakcie pożaru. Podstawa klapy dymowej wykonana jest najczęściej z blachy stalowej ocynkowanej. Podstawa klapy dymowej może być lakierowana proszkowo od wewnątrz na dowolny kolor z palety RAL, zgodnie z wymaganiami klienta, który dokonuje zakupu klapy dymowej. Podstawa klapy dymowej, po wykonaniu ocieplenia i obróbek dekarskich na dachu, powinna wystawać ponad połać dachu minimum 300mm.

Ramka spinająca PVC klapy dymowej

Ramka spinająca PVC klapy dymowej to następny element wpływający na cenę klapy dymowej. Zadaniem ramki spinającej PVC jest wyrównanie górnej powierzchni podstawy klapy dymowej po wykonanym ociepleniu i obróbce dekarskiej, aby systemowa uszczelka znajdująca się na skrzydle klapy dymowej równomiernie przylegała po całym obwodzie, zapewniając odpowiednią szczelność klapy dymowej.

Skrzydło klapy dymowej

Kolejnym elementem mającym wpływ na cenę klapy dymowej jest skrzydło klapy dymowej. Skrzydło klapy dymowej (klapy oddymiającej), jest wykonane ze wzmocnionej ramki aluminiowej zapewniającej odpowiednią wytrzymałość klapy dymowej podczas otwierania i zamykania klapy dymowej. Ramka aluminiowa klapy dymowej jest dodatkowo wyposażona w specjalny, wewnętrzny klips PVC, którego zadaniem jest poprawa właściwości izolacyjnych klapy dymowej. Skrzydło klapy dymowej jest wypełnione poliwęglanem wielokomorowym. Poliwęglan wielokomorowy w skrzydle klapy dymowej może mieć grubość od 10 do nawet 33mm, w zależności od wymagań klienta kupującego klap dymowej.

Siłownik klapy dymowej

Bardzo istotnym elementem wpływającym na cenę klapy dymowej jest siłownik klap dymowej. Siłownik klapy dymowej powinien być zaprojektowany i wykonany tak, aby zapewnić niezawodne otwarcie klapy dymowej podczas pożaru. Siłownik klapy dymowej jest mocowany na specjalnie wykonanym stelażu klapy dymowej, który umożliwia klapie dymowej otwarcie się do odpowiedniego kąta podczas pożaru.

Cena klapy dymowej, klapy oddymiającej – podsumowanie

Jak mogliśmy się przekonać w powyższym artykule, cena klapy dymowej zwanej także klapą oddymiającą, zależy od szeregu czynników. Klapy dymowe są produktem dobieranym indywidualnie do potrzeb klienta. Wycenę klapy dymowej wykonujemy indywidualnie, opierając się na przedstawionych wymaganiach. W przypadku zainteresowanie ceną klapy dymowej, serdecznie zapraszamy do złożenia zapytania ofertowego. Nasi doradcy techniczno-handlowi przygotują dla Państwa indywidualną ofertę z atrakcyjną ceną klapy dymowej.

Produkty i usługi Skytec

Skontaktuj się z nami

phone

Telefon:

tel. +48 500 208 581 – handel
tel. +48 502 989 702 – biuro

siedziba firmy

Dane firmy:

Skytec Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a,
60-529 Poznań
NIP 781 199 05 66
BDO 000 478 980

zaklad

Zakład produkcyjny:

Skytec Sp. z o.o.
ul. Polna 7d
62-070 Dąbrówka

Zamknij menu