Otwórz menu

Cena pasma świetlnego

Ile kosztuje pasmo świetlne?

Podstawową funkcją pasma świetlnego jest doświetlenie światłem naturalnym obiektów w których zostały zamontowane. Cena pasma świetlnego wynika z elementów z których jest ono zbudowane – elementy te zostaną mówione w tym artykule.

Podstawa pasma świetlnego

Podstawa pasma świetlnego ma za zadanie połączyć pokrycie pasma świetlnego z konstrukcją budynku. Podstawa pasma świetlnego jest wytworzona z blachy stalowej ocynkowanej, która w oparciu o indywidualne zamówienie Klienta może zostać opcjonalnie polakierowana od wewnętrznej strony na dowolny kolor z palety RAL. Podstawa pasma świetlnego najczęściej przyjmuje wysokość z przedziału od 150 do 750mm, przy czym zaleca się, aby po wykonaniu ocieplenia i obróbek dekarskich na dachu, podstawa pasma świetlnego wystawała minimum około 150mm ponad połać dachu.

Pokrycie pasma świetlnego

Pokrycie pasma świetlnego wykonywane jest w konstrukcji aluminiowej. Wypełnienie konstrukcji aluminiowej pasma świetlnego stanowią płyty poliwęglanowe wielokomorowe o grubości od 10 do 27mm. Grubość pływy poliwęglanowej w paśmie świetlnym jest dobierana indywidualnie w zależności od wymagań klienta i rozpiętości pasma świetlnego.

Klapy w paśmie świetlnym

Istotnym elementem wpływającym na ostateczną cenę pasma świetlnego jest zastosowanie w paśmie świetlnym klap. W paśmie świetlnym mogą być zastosowane klapy przewietrzające pasma świetlnego i klapy dymowe pasma świetlnego. Wielkość, ilość, rodzaj klap ma bardzo duży wpływ na cenę pasma świetlnego.

Cena pasma świetlnego – podsumowanie

Powyższy artykuł opisuje składowe elementy, mające znaczenie dla ceny pasma świetlnego. Pasmo świetlne to produkt indywidualnie dobierany do potrzeb i wymagań Zamawiającego. Zapraszamy do przesyłania zapytań ofertowych na cenę pasma świetlnego. Nasza wykwalifikowana kadra doradców techniczno-handlowych chętnie przygotuje dla Państwa indywidualną ofertę z cennikiem pasma świetlnego.

 

Produkty i usługi Skytec

Skontaktuj się z nami

phone

Telefon:

tel. +48 500 208 581 – handel
tel. +48 508 789 005 – biuro
tel. +48 794 945 326 – montaż

mail

Email:

biuro@skytec.pl – biuro
handel@skytec.pl – handel

siedziba firmy

Dane firmy:

Skytec Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a,
60-529 Poznań
NIP 781 199 05 66
BDO 000 478 980

Zamknij menu