Otwórz menu

Cena wyłazu dachowego

Ile kosztuje wyłaz dachowy?

Wyłaz dachowy jest produktem, który umożliwia bezpieczne wyjście na dach, na przykład w celu wykonania przeglądu kominów, przeglądu lub naprawy dachu, montażu anteny satelitarnej, jak również innych urządzeń technicznych. Na cenę wyłazu dachowego wpływ mają elementy, z których został on zbudowany. W niniejszym artykule omówimy i przybliżymy elementy cenotwórcze z których składa się wyłaz dachowy.

Podstawa wyłazy dachowego

Elementarnym elementem wyłazu dachowego jest podstawa wykonywana najczęściej z blachy stalowej ocynkowanej. Podstawa wyłazu dachowego przystosowana jest do wykonania ocieplenia i obróbki dekarskiej. Po wykonaniu tych prac istotnym jest, żeby podstawa wyłazu dachowego wystawała ponad połać dachu minimum około 150mm. Na życzenie Klienta, podstawa wyłazu dachowego może być opcjonalnie lakierowana od wewnątrz na dowolny kolor z palety RAL. Podstawa wyłazu dachowego ma kształt prostokąta lub kwadratu.

Ramka spinająca PVC wyłazu dachowego

Istotnym elementem składowym wyłazu dachowego jest ramka spinająca PVC. Jej zadanie polega na wyrównaniu górnej części podstawy wyłazu dachowego, po wykonaniu ocieplenia i obróbki dekarskiej. Stosując ramkę spinającą PVC, uszczelka pokrycia wyłazu dachowego ściśle przylega po zamknięciu do podstawy po całym jej obwodzie, co zapewnia wymaganą szczelność całej konstrukcji wyłazu dachowego.

Pokrycie wyłazu dachowego

Na pokrycie wyłazu dachowego składa się ramka aluminiowa z wewnętrznym klipsem PVC oraz wypełnienie wyłazu dachowego w postacie płyty poliwęglanowej wielokomorowej. Dzięki klipsowi PVC zyskuje się większą izolacyjność wyłazu dachowego. Płyta poliwęglanowa wielokomorowa ma grubość dobraną w zależności od wymagań klienta, z przedziału od 10 do 33mm.

Akcesoria wyłazu dachowego

Aby wyłaz dachowy mógł należycie spełniać swoją funkcję, konieczne jest wyposażenie go w odpowiednie akcesoria, które mają wpływ na ostateczną cenę wyłazu dachowego. Tymi akcesoriami są przede wszystkim sprężyny gazowe wyłazu dachowego, umieszczone symetrycznie po dwóch stronach wyłazu dachowe, zapewniające utrzymanie wyłazu dachowego w pozycji otwartej. Ważnym elementem jest klamka z kluczykiem wyłazu dachowego, umożliwiająca wygodne zamykanie wyłazu dachowego i zabezpieczająca przed wejściem na dach przez osoby nieupoważnione. Pochwyt wyłazu dachowego, wykonany z profila zamkniętego okrągłego, ułatwia swobodne otwieranie i zamykanie wyłazu dachowego.

Cena wyłazu dachowego – podsumowanie

W niniejszym artykule omówiliśmy elementy mające wpływ na cenę wyłazu dachowego. Odpowiedni wyłaz dachowy jest dobierany indywidualnie przez naszych doradców techniczno-handlowych w oparciu o zapytanie klienta. W przypadku zainteresowania cennikiem wyłazu dachowego zapraszamy do przesyłania wiadomości. W odpowiedzi otrzymają Państwo indywidualną ofertę na wyłaz dachowy.

Produkty i usługi Skytec

Skontaktuj się z nami

phone

Telefon:

tel. +48 500 208 581 – handel
tel. +48 508 789 005 – biuro
tel. +48 794 945 326 – montaż

mail

Email:

biuro@skytec.pl – biuro
handel@skytec.pl – handel

siedziba firmy

Dane firmy:

Skytec Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a,
60-529 Poznań
NIP 781 199 05 66
BDO 000 478 980

Zamknij menu