Otwórz menu

Cena świetlika dachowego

Ile kosztuje świetlik dachowy?

Świetlik dachowy jest produktem, którego głównym zadaniem jest dostarczanie światła naturalnego do wnętrza pomieszczenia, nad którym został zamontowany świetlik dachowy. Na cenę świetlika dachowego wpływ mają jego elementy, które przybliżmy i omówimy w niniejszym artykule.

Podstawa świetlika dachowego

Elementem każdego świetlika dachowego jest podstawa, której zadaniem jest wyniesienie świetlika dachowego ponad połać dachową. Wpływ na cenę świetlika dachowego ma rodzaj podstawy, która została zastosowana. Podstawa świetlika dachowego jest w większości przypadków wykonywana z blachy stalowej ocynkowanej, która to na życzenie Zamawiającego, może być dodatkowo polakierowana od wewnątrz na dowolny kolor z palety RAL. Podstawa świetlika dachowego ma w rzucie kształt najczęściej prostokąta lub kwadratu. Należy pamiętać, aby podstawa świetlika dachowego wystawała ponad połać dachu minimum około 150mm.

Ramka spinająca PVC świetlika dachowego

Ważmy elementem świetlika dachowego jest ramka spinająca PVC, której wykorzystuje się do wyrównania górnej półki podstawy świetlika dachowego, po wykonaniu ocieplania obróbki dekarskiej i ocieplenia. Dzięki zastosowaniu ramki spinającej PVC, uszczelka pokrycia świetlika dachowego bardzo dobrze przylega do podstawy po całym obwodzie, zapewniając szczelność konstrukcji świetlika dachowego.

Pokrycie świetlika dachowego

Pokrycie świetlika dachowego to element składający się z ramki aluminiowej z wewnętrznym klipsem PVC. Zastosowanie wewnętrznego klipsa PVC zwiększa izolacyjność świetlika dachowego. Wypełnienie pokrycia świetlika dachowego stanowi płyta poliwęglanowa wielokomorowa o grubości od 10mm do 33mm. Grubość płyty poliwęglanowej świetlika dachowego jest dobierana indywidualnie do wymagań Zamawiającego.

Świetliki dachowe otwierane

Na cenę świetlika dachowego wpływ mają również dodatkowe funkcje, które może wykonywać świetlik dachowy. Jedną z takich funkcji świetlika dachowego jest funkcję wentylacji. W tym celu należy wyposażyć świetlik dachowy w odpowiedni mechanizm otwierający, którym może być siłownik elektryczny świetlika dachowego lub ręczny otwieracz śrubowy świetlika dachowego. Mechanizm otwierający świetlika dachowego pozwala na uniesienie pokrycia świetlika dachowego i zapewnia dostęp do świeżego powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Cena świetlika dachowego – podsumowanie

W powyższym artykule staraliśmy się przybliżyć składowe wpływające na cenę świetlika dachowego. Świetlik dachowy jest dopasowywany indywidualnie do zapytania Zamawiającego. W przypadku zainteresowania ceną świetlika dachowego, zapraszamy do wysłania zapytania ofertowego na podstawie którego nasi przeszkoleni doradcy techniczno-handlowi przygotują dla Państwa indywidualną ofertę z cennikiem świetlika dachowego.

Produkty i usługi Skytec

Skontaktuj się z nami

phone

Telefon:

tel. +48 500 208 581 – handel
tel. +48 502 989 702 – biuro

siedziba firmy

Dane firmy:

Skytec Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a,
60-529 Poznań
NIP 781 199 05 66
BDO 000 478 980

zaklad

Zakład produkcyjny:

Skytec Sp. z o.o.
ul. Polna 7d
62-070 Dąbrówka

Zamknij menu